2012 Section III C1,C2,D Steeplechase

GIRLS 2000 Meter Steeplechase

Girls Class C-1

1   Victoria Campanian       11    South Lewis        7:20.4
2   Ellen Jaworski           8     Tully              7:57.2
3   Katherine Ward           12    Tully              7:59.6
4   Karlee Duffer            12    Beaver River       8:05.7
5   Ashley Mettler           11    Dolgeville         8:11.1
6   Victoria Rollin          8     Beaver River       8:28.0
7   Katherine Graham         9     Tully              8:30.8
8   Nola Pominville          10    Beaver River       8:41.3


Girls Class C-2

1   Jennie Maxwell           12    West Canada        8:41.5
2   Becca Odell              9     Cooperstown        8:56.1


Girls Class D

1   Gabby Thompson           10   Watertown-IHC       8:03.8
2   Elinore Loch             10   Faith Heritage      8:25.3
3   Tara Seigle              10   Poland              8:50.6
4   Theresa Roberts          9    Remsen              8:57.7
5   Alyssa Lepper            10   Poland              8:59.3
6   Siena Roberts            11   Remsen              9:06.6



BOYS 3000 Meter Steeplechase


Boys Class C-1

1.   Sam Anderson            South Lewis             9:42.2      10
2.   Logan Kempney           Beaver River            9:55.7      8
3.   Jake Yallawitz          Little Falls            10:30.0     6
4.   Evan Knapp              Tully                   10:37.2     4
5.   Brett Ryan              Cato-Meridian           10:46.0     2
6.   Zach Zgardinski         Tully                   10:46.7     1
     Nathen Cobb             Beaver River            11:01.2
     Dan Eichorn             Tully                   11:12.2
     Nick Spina              Sauquoit Valley         11:20.7
     Sam Benzing             South Lewis             11:25.5
     Cory Lyndecker          Beaver River            11:30.3
     Joshua Purcell          Beaver River            11:39.7
     Travis Edwards          Beaver River            11:43.8
     Mitch Lamb              Little Falls            11:58.1
     Brad Phelps             Tully                   11:59.8
     Jesse Peckham           Sauquoit Valley         12:19.2
     Michael Zvitzden        Sauquoit                12:47.9

Boys Class C-2

1.   Seth Baker              Weedsport               10:40.1     10
2.   Austin Hirsch           Morrisville-Eaton       11:05.0     8
3.   Cody Rockwell           Waterville              11:10.8     6
4.   Tyler McDevit           Fabius-Pompey           11:15.4     4
5.   Andrew Koch             Onondaga                11:18.0     2
6.   Rick Liddard            Weedsport               11:32.3     1
     Matt Kennedy            Cooperstown             11:36.8
     Jake Burnham            Cooperstown             11:39.2
     Johnny  Szczksniak      West Canada             11:50.1
     Nate Verbitsky          West Canada             12:14.0

Boys Class D

1.   Tayler Schmid           Old Forge               11:51.8     10
2.   Bryan Gilbert           Living Word             11:53.5     8
3.   Elias Adams             Living Word             12:15.2     6