2012 Boys CSC III League Championships

2012 CSC III Boys Track Chamiponships
1 Old Forge 214
2 NYM 161
3 Remsen 48
4 Oriskany 38
5 Hamilton 12
5 Poland 12
6 ODY 11
Field Athlete of the meet: Rockhill, OF
Track Athlete of the meet: Bennett, NYM
110HH
1 K. Kress OF 16.3
2 Rockhill OF 16.5
3 Corrigan Remsen 17.3
4 Agen Poland 18.2
5 Pastore OF 23.0
100M
1 Moffett NYM 11.8
2 Frymire OF 11.9
3 Avrusevich NYM 12.1
4 Reiley Hamilton 12.5
5 Edick ODY 12.6
6 Monroe OF 14.0
1600M
1 Bennett NYM 4:55.8
2 Lee NYM 5:11.6
3 Topa NYM 5:15.1
4 Rice OF 5:29.0
5 Agen Poland 5:31.2
6 Schmid OF 5:42.3
400M
1 Godemann OF 52.0
2 Suprenant NYM 52.7
3 Hight Oriskany 54.1
4 Bolos NYM 55.3
5 Monk ODY 58.4
6 Frymire OF 61.2
200M
1 Moffett NYM 23.6
2 K. Kress OF 23.7
3 Frymire OF 24.6
4 Avrusevich NYM 25.2
5 Reiley Hamilton 25.2
6 Woolheater Remsen 27.9

800M
1 Godemann OF 2:08.3
2 Bruce NYM 2:10.7
3 Topa NYM 2:18.5
4 Lee NYM 2:21.0
5 Rice OF 2:22.4
6 Roberts Remsen 2:26.6
400IH
1 Rockhill OF 59.4
2 Corrigan Remsen 62.8
3 Lawrence OF 75.4
4 Levi OF 84.8
3200M
1 Bennett NYM 10:47
2 Robinson Oriskany 11:10
3 Parfait Hamilton 11:32
4 Sutton NYM 11:56
5 Uzdavinis OF 12:07
6 Wilson Oriskany 12:12
Long Jump
1 Godemann OF 18-10.5
2 Avrusevich NYM 18-1
3 E. Kress OF 17-10
4 Agen Poland 16-9.5
5 Villarreal OF 16-6
6 Hight Oriskany 15-10
Triple Jump
1 E. Kress OF 41-3
2 Godemann OF 40-11.5
3 Pham NYM 33-2
4 Villarreal OF 33-1
Shot
1 Burke Remsen 38-5.75
2 E. Kress OF 36-5
3 Peterson Remsen 34-1.5
4 Matrassi NYM 34-1
5 Pastore OF 33-4.25
6 Albert NYM 32-10.5
Disc
1 E. Kress OF 111-11
2 Albert NYM 105-4
3 Lockwood Oriskany 102-10
4 Earl OF 95-2
5 Lin NYM 93-2
6 Edick ODY 90-3
High Jump
1 Rockhill OF 5-8
2 K. Kress OF 5-6
3 Corrigan Remsen 5-4
4 Avrusevich NYM 5-4
5 Agen Poland 5-2
6 Pastore OF 5-0
Pole Vault
1 Rockhill OF 13-6
2 K. Kress OF 10-0
3 Corrigan Remsen 9-6
4 Frymire OF 7-6
4 x 100
1 NYM Moffett 53.6
Lee
Pham
Lin
2 OF Monroe 56.4
Villarreal
Johnson
Lawrence
4 X 400
1 NYM Bruce 3:41.6
Suprenant
Bolos
Moffett
2 Oriskany McGrath 4:11.7
Robinson
Kozak
Hight
3 ODY Monk 4:17.4
Edick
Mayton
Maine
4 Remsen Roberts 4:30.7
Woolheater
Mitchell
Corrigan
5 OF Rice 4:43.5
Uzdavinis
Lawrence
Earl
4 x 800
1 NYM Suprenant 8:48.5
Bennett
Bolos
Bruce
2 Oriskany Hamm 9:54.4
Robinson
Kozak
Hight
3 OF Uzdavinis 11:51.4
Rice
Johnson
Lawrence